PostHeaderIcon Wyprawa na pożegnanie lata


Postanowiliśmy wykorzystać ostatnie ciepłe dni sierpnia - w związku z czym wybraliśmy sie na wycieczkę do Niedzicy. Atrakcji było co nie miara!
• odbyliśmy rejs po Jeziorze Czorsztyńskim statkiem wycieczkowym Harnaś,
• zwiedziliśmy nie tylko zamkowe komnaty, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się podziemne lochy,
• wysłuchaliśmy opowieści i legend o historii zamku, w tym przypowieści o nieszczęśliwej miłości Brunhildy i jej lubego,
• wycieczkę zakończyliśmy spacerem po zaporze, gdzie zrobiliśmy sobie zdjęcia na tle panoramy zamku.
Dodatkową atrakcję stanowił obraz 3D "Moc żywiołów".
PostHeaderIcon Kolorowe Jarmarki...


W dniach 19-21 sierpnia wzięliśmy udział w XII Jarmarku Podhalańskim. Była to doskonała okazja, by zaprezentować prace wykonane przez uczestników naszego ośrodka. Przez 3 dni prezentowane prace swoją różnorodnością przykuwały spojrzenia zarówno mieszkańców Podhala jak i turystów. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem opiekowali sie naszym stanowiskiem oraz udzielali informacji dotyczących naszego "promykowego" ośrodka.
PostHeaderIcon XII Jarmark Podhalański!Tradycyjnie równiez w tym roku będziemy mieli okazję zaprezentować na XII Jarmarku Podhalańskim prace wykonane przez uczestników w pracowniach terapii zajęciowej. Już teraz zapraszamy wszystkich uczestników, członków ich rodzin, sympatyków i przyjaciół naszego domu na nowotarski Rynek w dniach 19-21 sierpnia! Do zobaczenia!
PostHeaderIcon Nie tylko dla orłów!Korzystając z pięknej pogody postanowilismy spędzić ten dzień - 4 siepnia - spędzić aktywnie. Wyposażeni w paletki i piłki obraliśmy kurs na Rabkę. Na orlikowych boiskach rozegraliśmy emocjonujące mecze: męska drużyna - piłki nożnej, damska - koszykówki, siatkówki oraz badmingtona. Oczywiście nie obyło się bez kontuzji, łez... Ale znacznie ważniejsze były momenty dzikiej radości i nadzieja na stracone kilogramy
PostHeaderIcon Tropem indiańskiej tradycji...Na przekór nieprzyjaznej aurze, która w tym dniu się nam objawiła z rana - 15 lipca wyjechaliśmy do Wioski Indiańskiej w Szczyżycu, aby tam poznawać tajemnice amerykańskich Indian, ich zwyczaje, obrzędy, stroje. Świetnie bawiliśmy się podczas różnych zabaw i gier tematycznie związanych z tym miejscem. Na koniec, już w naszej rodzimej tradycji, posililiśmy sie grillowanymi kiełbaskami.
PostHeaderIcon Wyjazd po duchowe wsparcie...12 lipca pojechaliśmy do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie po zwiedzeniu klasztoru odbyliśmy Drogę Krzyżową. Wyjazd ten był okazją do duchowego wzmocnienia dla wielu z nas oraz pożegnania naszego "promykowego" duszpasterza o. Tomasza Maślanki.
PostHeaderIcon Wielki piknik historyczny22 czerwca na nowotarskim Rynku uczestniczyliśmy na pikniku historycznym zorganizowanym z okazji 665-lecia nadania miastu praw miejskich. Odbywały się tam pokazy walki, konkursy i inne atrakcje, w których braliśmy udział.
PostHeaderIcon W Zakopanem...21 czerwca 2011 wybraliśmy sie w góry: część uczestników po zwiedzeniu zakopiańskiej galerii sztuki i spacerku Krupówkami, udała się na Gubałówkę podziwiać panoramę stolicy Tatr. Inna grupa dotarła do schroniska na Murowańcu. Pomimo różnych tras wycieczkowych wszyscy uczestnicy wrócili do domu zachwyceni.
PostHeaderIcon "Miłość jedyna jest..."21 czerwca 2011 uczestniczyliśmy w XXI Zakopiańskich Spotkaniach z mottem "Miłość jedyna jest …". Tradycyjnie już obejrzelismy występ grupy teatralnej "Sabliki" w kinie Sokół, przemaszerowaliśmy Krupówkami do Kościoła Najwiętszej Rodziny gdzie odbyło się okolicznościowe nabożeństwo. Następnie przejechaliśmy wozami do karczmy Sywor, gdzie po wspaniałym poczęstunku wszyscy doskonale sie bawili.
PostHeaderIcon Ludowy Konkurs Recytatorski - Szczawnica 2011


Osiem grup recytatorów z domów samopomocy i warsztatów terapii zajęciowej uczestniczyło w Ludowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 26 maja w szczawnickim kinie Pieniny. Podczas konkursu recytowano wiersze patriotów lokalnych i piewców ziemi pienińskiej. Nasz Dom reprezentowała Marysia Leśnicka wracając z 3 dyplomami! Najważniejszy z nich to I miejsce w kategorii "Rekwizyty i strój regionalny".

Konkurs był jednym z elementów programu „Dobra Kultury Podhalańskiej”, realizowanego od początku maja do końca października przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Koło Szczawnica.
PostHeaderIcon Czas na las!  25 maja 2011 byliśmy na wycieczce w rezerwacie "Bór" na Czerwonem. Polcecamy gorąco wszystkim osobom zainteresowanym nie tylko relaksem i odpoczynkiem na łonie natury, ale również tym którzy zechcą poznać trochę ciekawostek przyrodniczych.
PostHeaderIcon Kolejny sukces Cocoon Band!

24 maja 2011 odbyła się IV już edycja Małopolskiego Konkursu Wokalno-Instrumentalnego Środowiskowych Domów Samopomocy Lisia Góra 2011. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć naszego zespołu - Cocoon Band.

W konkursie tradycyjnie uczestniczyły reprezentacje z Tarnowa, Ryglic, Bochni, Rabki-Zdroju, Ujanowic, Stróży, Nowego Sącza, Oświęcimia, Krakowa, Myślenic, Limanowej, Olkusza, Wolbromia, Miechowa i Lisiej Góry. Poziom występujących zespołów był bardzo wysoki i wyrównany. Widać było ogromne zaangażowanie zarówno uczestników jak i ich opiekunów. Każdy występ dostarczał wiele emocji i wzruszeń. Natomiast występ naszego zespołu był gwoździem programu, poderwał wszystkich do spontanicznej zabawy i dzięki bisom nie miał końca.

Występy zespołów oceniało profesjonalne jury, zaś całość prowadził dyrektor GOK Edward Kędzierski. Dobra passa towarzyszyła nam i w tym roku, ponieważ już czwarty raz z rzędu zajęliśmy I miejsce! Ponadto indywidualne wyróżnienie dostał Marcin Zając.stat4u