PostHeaderIcon Cocoon Band

Zespół COCOON BAND powstał w 2008 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy "Radość Życia". Nasz zespół składa się z osób niepełnosprawnych, głównie z zaburzeniami psychicznymi dla których zajęcia muzyczne są jedną z form terapii w naszym ośrodku.

Nasze schorzenia są dużą przeszkodą w nauce gry na instrumentach muzycznych, ale zapału nam nie brakuje i chyba całkiem nieżle dajemy sobie z tym radę. Mocno wspiera nas nasza Pani Dyrektor Agata Bryniarska oraz inne dobre dusze, za co serdecznie dziękujemy.

Skład zespołu ulega zmianom, ktoś odchodzi, ktoś nowy przychodzi, ale człon zespołu od dłuższego czasu nie zmienia się, obecnie tworzą go:

od lewej :
Artur Kożuchowski - bas
Marta Jakubiec - głos
Marek Piekarski - perkusja (pracownik ŚDS)
Marcin Zając - głos
Paweł Dylewski - gitara (opiekun zespołu)
Helena Biziak - klawisze
Katarzyna Zając - głos (poza fotografią)

PostHeaderIcon Nasze osiągnięcia!

W 2009 i 2010 r. zajęliśmy I miejsce na Małopolskim Przeglądzie Instrumentalno - Wokalnym Środowiskowych Domów Samopomocy organizowanym w Lisiej Górze.


(kliknij aby powiększyć)

W roku 2008 zajęliśmy III miejsce na Małopolskim Przeglądzie Instrumentalno - Wokalnym Środowiskowych Domów Samopomocy organizowanym w Lisiej Górze.

Dzięki licznym zaproszeniom graliśmy na jednej scenie z takimi artystami jak: De Press, Taryfa Nocna, Piotr "Lupi" Lubertowicz, Jan Wojdak (Wawele), Tamtamitutu, Mateusz Ziółko oraz wielu innych.

Chętnie występujemy na koncertach, imprezach charytatywnych, gramy na imprezach organizowanych przez szkoły, ŚDS-y, DPS-y, itp.


(kliknij aby powiększyć)

Najbardziej lubimy grać covery rockowe, pop, ale również muzykę taneczną, biesiadną. Repertuar dobieramy w zależności od okazji.

W 2011 roku planujemy wreszcie wydać naszą pierwszą płytę, która już powoli się "robi", a póki co zapraszamy do obejrzenia i posłuchania naszego występu. Do zobaczenia na koncertach!


źródło: Oficjalna strona zespołu!